Plaváčci, rodiče, trenére i trenérky, prostě všichni příznivci našeho rozrůstajícího se oddílu Aqua Poděbrady, máme za sebou podzimní soustředění, které se konalo ve Sportovním centru Brandýs nad Labem. SC nám na tento víkend vyšlo maximálně vstříc, co se týče možnosti využití sportovišť. Velkou výhodou bylo to, že jsme se nikam nepřesunovali a vše jsme měli „pod jednou střechou“. Tím byl náš čas maximálně využitý.

Ubytování bylo tentokrát v posteli pod peřinou, ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a televizí. Děti si to velice pochvalovaly.

Trenérky se sešly s plavci dle dohody v SC v pátek v 17 hodin a všichni společně čekali, jestli dorazí i předseda oddílu, který zcela omylem svůj tým hledal na úplně jiném bazénu. Dorazil!!! Takže za velkých ovací mohlo být soustředění úspěšně zahájeno. A jak jinak zahájit plavecké soustředění, než prvním hodinovým tréninkem v bazénu a po večeři dětem po celém týdnu přišla určitě vhod i půlhodinová regenerace ve výřivce.

Pro některé začalo soustředění až v sobotu. Abychom si vyzkoušeli zase něco jiného, zvolili jsme cestování vlakem z Nymburka s přestupem na malý motoráček v Čelákovicích a nakonec výstupem všech členů této výpravy v Brandýse včetně veškerých zavazadel. Tím ale pro některé to pravé dobrodružství teprve začalo. Vydali jsme se pěšky do SC a za 25 minut rychlejší chůze a po několika úpravách zavazadel jsme byli na místě. Proběhlo rychlé ubytování, sdělení dojmů svým kamarádům, kteří už nás netrpělivě vyhlíželi, a hurá na dopolední trénink.

Po všem tom cestování a tréninku už jsme byli pořádně vyhládlí, tak jsme se s chutí pustili do pečených dobrot, co nám s sebou dala Lucka, která s námi tentokrát nemohla být. Makovec s polevou přišel rozhodně vhod a jen se po něm zaprášilo. Seznámili jsme děti s celým programem, zahráli několik her a stačilo seběhnout o pár pater níž na oběd. Následovala odpočinková hra, dětmi velice oblíbená a to sice: příběh nebo básnička na zadaná slova (mlha, nosorožec, plešatět, vodopád, listopad). A zde je hned ta výherní:

Historie vzniku oddílu AQUA Poděbrady

Je sobota ráno 5. LISTOPADU 1987. Přes MLHU nebylo nic vidět. Jen statný NOSOROŽEC viděl přes zamlženou oblohu. PLEŠATÝ nosorožec jménem Bobo, byl vůdcem smečky jménem Aqua Poděbradka. Také měl ve smečce krásnou Evianu-božského koně, Marťarýnu půvabnou a tvořivou hrošici, Petrušii – nejlepší poetičku ze světa zvířat – žirafu kostřálovou, Luciénu – páva očkatého, která byla nejkrásnější ve stylu. A potom další příslušníky tohoto nezapomenutelného společenstva. K jejich vyhubení došlo tento osudný den. Smečka Eskejpí měla mocného čaroděje Hogafoga, jeho kouzlo bylo nepřemožitelné. Napadli smečku Aqua Poděbradka a zmocnili se jich. S touto smečkou to nedopadlo dobře, ale jejich duchové se přemístily do jedné známé pětky. Do Radima Lásky se dostal nosorožec Bobo, do Martiny Bičákové se dostala Marťarýna, do Lucky Jánské se dostala Luciéna, do Petry Pačandové se dostala Petrušie a Evy Brunnerové se dostala Eviána. Tito duchové střeží tuto pětku až do dnes. A my věříme, že navždy budou lepší než sportovní plavecké kluby soupeřů. Radim je tak statný, že může přeplavat i VODOPÁD, tím si ho vážíme. Aqua Poděbrady byl, je a bude nej družstvo na světě.

- příběh na zadaná slova – pokoj č. 315 – Lenka Pavlíčková, Bára Bičáková, Julie Bičáková a host Maruška Ondrová.

To jsme se nasmáli!

A sportovní aktivita mohla pokračovat. S dětmi jsme příjemně strávili skoro tři hodinky v tělocvičně, kde se pořádně zapotily nejen ony, ale i Radim s Evou, kteří si tuto suchou část tréninku střídali a snažili se předat dětem maximum. Rychlá svačinka do nás spadla jako nic a už jsme byli zase ve vodě, poté na večeři a pak velké překvapení pro všechny, které si pro nás nachystala Martina s Petrou. Děti si zdobily perníčky. Musím říct, že jsme nečekali, že je tato činnost bude tolik bavit! Pak už hups do postýlek a zasloužený spánek po náročném dni.

V neděli si družstvo A,B trochu přivstalo a v 6.30 hodin už brázdilo zase dráhy bazénu. Po takovém tréninku snídaně chutnala obzvlášť dobře. Po osmé hodině jsme se opět sešli v tělocvičně, ale tentokrát byl program plný dětem neznámých her. A zase rychlá sváča a řádění v bazénu, které každé družstvo prostřídalo půlhodinovým pobytem ve výřivce. Pak ještě obídek a poslední trénink. A nakonec už jen balení a odchod na nádraží.

Všechny musím moc pochválit za sportovní nasazení, kamarádské jednání a smysl pro týmovou práci.

Dětem děkuji za účast a sportovní nasazení, rodičům za jakoukoliv podporu našeho oddílu a trenérům přeji ještě spoustu dalších podobně vyvedených soustředění.

Za tým trenérů

Eva