Jak jsme si užili v Jičíně?

Směr Jičín jsme vyrazili v sobotu autobusem z Poděbrad a za ¾ hodiny jsme mířili pěškobusem k bazénu.

Družstvo nejmenších dětí (Vája, Anička a David) se za celý víkend naučilo pořádně bublat, potápět, skákat i lovit.

Družstvo začínajících nebo menších plavců (Verunka a Terezka – na střídačku tady byly z družstva „C“ kvůli únavě, Amálka, Honzík, Péťa, Šimon) hlavně trénovali správné dýchání a polohy, zaměřili jsme se na správné provedení kraulového i znakového kopu, závodili jsme, trénovali skoky do vody a nácvik na šipky. Všichni se strašně moc snažili a všichni zvládli procvičované prvky.

Družstvo „C“ (Jirka, Adam, Tomáš, Verunka, Terezka, Julča) šipkovalo, trénovalo správné dýchání, výjezdy od břehu bazénu do různých poloh (na znak, na břicho, vlnění…), uvolňovali ztuhlé kotníčky při znakovém a kraulovém kopání, trénovali kraulovou rotaci a znakovou souhru,lovili

Družstvo „B“ (Alenka, Hanka 1, Hanka 2, Anička, Jířa) se věnovalo běžnému tréninku a vzhledem k počtu dětí na dráze pilovalo techniku. Pro zpestření jsme zabrousili do některých technických cvičení pro výuku nejtěžšího plaveckého způsobu, kterým je motýlek. U těchto cvičení prozatím zůstaneme, protože je to pro toto družstvo fyzicky a koordinačně ještě příliš těžký způsob a po pravdě řečeno, není kam spěchat. Děti si zkusily i během tréninku lákadla, které bazén nabízel a měla jsem pro ně nachystané i nějaké novinky k oživení tréninkové hodiny. Např. plavání nohama dopředu, partyzánské šlapání vody s ruka v poloze „vzdávám se“, tažení „utonulého“ ke břehu, vstup do volné vody, štafetové lovení předmětu ze dna bazénu atd.

Družstvo „A“ (Bára, Ema, Léňa, Nikola,Ondra) se s trenérem Radimem pěkně zapotilo při výuce motýlkové techniky. Zaměřili se na správnou souhru horních a dolních končetin, souměrný přenos paží nad vodou a načasování nádechu. Někteří motýlek mrskali již celkem solidně a Radim bude postupně jen opravovat špatné návyky a další tréninky budou prolnuty s dalšími technickými cvičeními.

Trénovali jsme v sobotu i v neděli dopoledne i odpoledne a v sobotu večer jsme přes hodinu řádili na atrakcích, které jičínský bazén nabízí – tobogán, divoká řeka, skoky z prkna, malý bazének i vířivku. Myslíme, že takový řev v Jičíně dlouho neslyšeli J

Hlad jsme zaháněli buď ve vyhlášeném Grandhotelu Praha nebo domácími pomazánkami a buchtami, které připravily trenérky a některé maminky. V Grandhotelu na nás čekalo velmi příjemné prostředí, velké porce velmi dobrého jídla (kuřecí plátek s rýží, boloňské špagety a kuřecí řízek v cornflakes s bramborem). K snídani, svačinám a druhé večeři po řádění jsme se nacpali česnekovou a masovou pomazánkou, pečivem, zeleninou a ovocem nebo jsme si mohli vybrat z 5 různých buchet.

Velikou výhodou bylo ubytování v mateřské škole – tady se i velkáči zase stali prckošema a využili všechny možné hry a hračky, které jsme měli k dispozici. V sobotu nám trošku nevyšlo počasí, kdy jsme po cestě na trénink i z tréninku opravdu úžasně zmokli. Když jsme trénovali, tak bylo pěkně. Ale zase jsme zahlídli i duhu (když jsme šli „zkratkou“ na trénink a kochali se centrem Jičína).

Děkujeme všem, kdo se podíleli na přípravě i průběhu soustředění, rodičům za to, že podporují své děti a dětem za to, že jsou tak dobrá parta.

FOTOGRAFIE  NALEZNETE ZDE v odkazu menu „Fotogalerie“ nebo zde: http://aquapodebrady.rajce.idnes.cz/2013_Soustredeni_Jicin_13.-14.4.