Prázdniny jsou za námi, startujeme na školní rytmus, tak si pojďte zavzpomínat (ti, co se účastnili) nebo navnadit (budoucí účastníky):

Fotogalerie ze soustředění

V neděli po obědě jsme se začali scházet v internátu Zemědělské školy. Ten je situován na kraji města, okolo jsou louky a hřiště a hned vedle je jídelna. Pokoje jsou 2-4 lůžkové, ale ty jsme si stejně moc neužili. Jenom jsme se v rychlosti zabydleli a vyrazili jsme na první trénink. Bazén je jenom o ulici pod internátem. A je naprosto úžasný. Po dopoledním tréninku jsme využívali další jeho zázemí, menší bazén s různými chrliči a vířivku. To měli plavci slíbené za snahu na trénicích, takže jich na konci tréninku bylo vždycky všude plno. Tréninky byly každé ráno 1,5 hodiny a odpoledne 1 hodinu.

Odpoledne jsme vyzkoušeli posilovnu a ping-pongárnu na intru a po výborné večeři jsme se sešli v klubovně, kde jsme si objasnili, jak bude celý týden probíhat.

Pondělí nezačalo úplně slavně, odpadl nám Radim, nějaký bacilák mu to soustředění hodně nepřál. Jak mu ráno klesly teploty, vyrazil domů (naštěstí to nemá daleko). Odpoledne jsme se rozdělili na 2 skupiny a vymýšleli básně na téma „soustředění“ a po večeři jsme vyrazili na zmrzlinu (zdravou rybízovou).

V úterý jsme si trošku přivstali (v 6 ráno) a dali si nefalšovanou táborovou rozcvičku. Odpoledne jsme hráli pantomimu a v nedalekém parku hráli šipkovanou.

Na středu jsme měli naplánovaný výlet, ale tady bohužel neklaplo počasí. Využili jsme proto nabídky a celé dopoledne řádili v místní Sokolovně. Tělocvičné umění jsme předvedli na opičích drahách, na zklidnění jsme zkoušeli jazykolamy a trénovali lichotky. Někteří si na nich dali opravdu hodně záležet A abychom toho bazénu neměli málo, zamluvili jsme si ho na večerní řádění, které je velmi oblíbené z víkendových soustředění. Odpoledne jsme vyrazili na prohlídku Hořic.

Ve čtvrtek odpoledne se nám vrátil Radim, asi ty baciláky ukecal. Takže mimo tréninky jsme hodně běhali a hráli hry v parku. A v pátek 24.8. na nás čekalo superpřekvapení – byl Štědrý den!!! Kvůli tomu jsme teda museli vstávat už v 5 hodin ráno, aby byla aspoˇn trošku tma a byl pořádně vidět ten nazdobený stromeček. Taky jsme se koulovali, sáˇnkovali, hráli hokej a užívali zimní radovánky. Pak jsme zazpívali koledy a rozdali dárečky. Ježíšek nezapomněl na nikoho. Odpoledne jsme si dali hoooodně dlouhou šipkovanou na Dachovy, kde nás na koupališti čekal zakopaný poklad v písku.

Sobotní trénink jsme zakončili závodem a vyrazili konečně na slavné hořické trubičky a na zmrzlinu. Večer si někteří připravili divadelní představení a opékali jsme buřty.

Neděle už byla ve znamení balení, úplně poslední trénink a po řízku čekání na rodiče. To jsme si krátili hraním míčových her.

Moc všem děkuji za nádherně strávený týden, plný legrace, sluníčka, kamarádů – zkrátka prázdniny jak mají být. Jste skvělí – tenéři, plavci i místní hořičtí obyvatelé, kteří nám pomohli uskutečnit některé naše „bláznivé“ nápady.

A těšte se – do poloviny října se dozvíte termín příštího letního soustředění!!!

Lucka