V pondělí 2.prosince  jsme se doslova prosmáli již třetím ročníkem Mikulášského závodu, který jsme trefně nazvali „Souboj žížal“. Organizačně nejsložitější je vždy rozdělení dětí do družstev, ale i s touto libůstkou jsme si po několika minutách poradili. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli začlenit i naše nejmenší plaváčky, museli jsme jim přizpůsobit obtížnost závodů a přitom nezkazit legraci ani sportovní napětí těm větším.

Závodilo se ve  čtyřech disciplínách, do kterých jsme zakomponovali jako podpůrný prostředek barevnou „žížalu“, na kterou jsou děti zvyklé z tréninku a rády ji používají. S různými obměnami poloh i s rozličnými komickými plaveckými (či spíše neplaveckými) styly děti zdárně vše odplavaly. Nejlegračnějšími disciplínami byly určitě ty poslední dvě. (Jen pro připomenutí – navlékání plavců do mokrých triček a následné odplavání 25m s tímto závažím nebo hromadné osedlání žížaly pěti dětmi a přesunutí se na druhý břeh.)

Atmosféra závodů byla tak strhující, že jeden přihlížející bývalý člen neodolal a ke svým dřívějším kolegům se připojil.

Plavci byli za svoje výkony odměněni medailemi, diplomy a malým mikulášským balíčkem.

Poděkování patří rodičům za dotvoření skvělé atmosféry i za pomoc při organizaci dětí, Lucce za moderování, Radimovi za úpravu fotografií, Hance a Tomášovi za dodání medailí, Martině s Petrou za pomoc při organizaci celé této akce a Kláře za celoroční správu našeho webu.

Celá hodinka rychle uběhla, ale již brzy si ji můžete připomenout shlédnutím fotek na našich webových stránkách.

Těším se, že se opět setkáme na některé z připravovaných akcí!

Za tým Aqua Poděbrady – Eva