Nedělní soustředění našich nejmenších plaváčků se konalo 27.1.2013 v Poděbradech, v bazénu lázeňského hotelu Felicitas. Cílem tohoto soustředění bylo zdokonalení dosavadních dovedností, které děti získaly během prvního pololetí a „naťuknutí“ něčeho, pro mnohé naprosto nového, co je čeká v pololetí druhém. Náležitě jsme se na tuto akci trenérsky připravili, takže na 8 plaváčků byli nachystáni 3 trenéři ve vodě, kteří děti průběžně opravovali, jistili a případně dodávali odvahu k novému pokroku. Na břehu bazénu 1 trenér vedl celou hodinu a zajišťoval pozornost a bezpečí dětí. Samozřejmě jsme také během tréninků vkládali celou řadu zábavných prvků pro zpestření, například lovení předmětů ze dna bazénu, sprchování pod vodním chrličem, „topení“ trenéra Radima, atd.

K obědu v krásné restauraci pro nás připravili všemi jistě oblíbený vývar s nudlemi a výborný kuřecí řízek s bramborovou kaší. Téměř všechny prázdné talíře nasvědčovaly tomu, že dětem během dopoledního tréninku pěkně vyhládlo.

Po obědě jsme se přesunuli pouze do salonku k malému odpočinku. I tuto krátkou chvíli jsme však s dětmi trávili zcela aktivně vyprávěním vtipů, malým zacvičeníčkem a minischovávanou. Odpolední trénink utekl snad rychleji než ten dopolední. Všechny děti jsme prověřili malým dovednostním testíkem, který braly opravdu smrtelně vážně a urputně se snažily, aby vše zvládly doslova na jedničku. Po vysušení hlav jsme se nasvačili a děti se již těšily na rodiče, až jim své zážitky budou moci vyprávět.

Za trenérský tým – Radim, Eva, Lucka, Martina – chceme moc poděkovat rodičům i dětem, za projevenou důvěru, účast a snahu vést své ratolesti ke sportu.

Aqua Poděbrady

Fotografie z této akce naleznete zde:  http://aquapodebrady.cz/fotogalerie/