Víkend 25. – 27. dubna 2014 jsme strávili ve Sportovním centru v Brandýse nad Labem, kde se konalo pravidelné jarní soustředění. Díky tomu, že jsme měli všechna sportoviště pohromadě, mohli jsme věnovat veškerý čas „mokrému“ i „suchému“ tréninku.

V pátek jsme se sešli v 17 hodin odpoledne a po ubytování na pokojích jsme vyrazili na první trénink. Bazén je tady o něco menší než v Nymburce, ale výkony jsme podávali stejné. Po tréninku zbylo trochu času na volnou zábavu, pak jsme šli na večeři, do vířivky a chrnět.

V sobotu dorazil zbytek kamarádů a kamarádek a hned jsme mazali do bazénu na 2-hodinový trénink. Menší děti ho měly trošku zkrácený, ale i tak stihly nácvik správného kraulového a znakového kopu, nácvik šipek, skok do hluboké vody a někteří i lovení předmětů.

Větší děti – barvitá směs z družstev B, C a D – se věnovaly především nácviku kraulu a znaku, ale i pokusům o prsové nohy. A nemohlo samozřejmě chybět ani skákání a lovení.

Plavci družstva „A“ měli tréninky zaměřené v různých intervalech technicky, rychlostně i vytrvalostně. Zaměřili jsme se na trénink motýlových prvků a ostatní plavecké způsoby jsme prověřovali i v různých krátkých soutěžích. Na závěr každého tréninku nám také zbyl čas na „blbnutí“ v bazénu.

Po tréninku v bazénu jsme využili menší halu, kde jsme trénovali kotrmelce, lehce posilovali a na závěr jsme se vyřádili u frisbee vybíjené. Pak jsme vyrazili na oběd a po obědě jsme si dovybalili věci a využili chvilku volna na odpočinek.

A přišel čas navštívit velkou tělocvičnu, kde jsme se rozdělili na 2 družstva a hráli házenou, krabíte házenou, posilovali, hráli na maják a krále basketu. A po svačině nás čekal bazén. Menší děti se zdokonalily v šipkách, vyzkoušeli jsme si pády do vody a závodili v lovu kačenek. Potom už jsme se těšili na večeři. Martina s Petrou si pro nás připravily kreativní chvilku a vyrobili jsme si kytičky z korálků (zápichy) a kytičky z organzy (brož). Taky jsme propadli hře „Městečko Palermo“ a musíme zkonstatovat, že fantazie našich plavců jela na plné obrátky.

V neděli šli někteří borci na trénink do bazénu už v 6,30 hodin, ale většina dospala sobotu a šla až po snídani v 8 hodin. Menší děti přidaly k šipkám ještě podplavání pod nohami trenérů a upevňovaly znalosti nejenom předchozích 2 dnů. Větší děti procvičily v bazénu nejen svou vytrvalost v již známých cvicích, ale také poměřily síly při lovení předmětů a opět trochu zdokonalily startovní skoky. Pak jsme se šli vyhřát do vířivky a čekání na oběd jsme si zkrátili opět „Městečkem Palermem“. Po obědě už šli do bazénu jenom velkáči, maláči si zkoušeli hrát na sochy a šermovat s bramborami. Ve 14,30 jsme se všichni sešli v tělocvičně, zahráli si na ovečky, slepou opičí dráhu a celé soustředění jsme zakončili frisbee vybíjenou.

Děkujeme všem plavcům za vzornou a ukázněnou spolupráci, všem trenérům za perfektní přípravu celého soustředění a rodičům za podporu svých dětí.

Teď už nezbývá než se těšit na další chystané akce, kde bych chtěla zdůraznit Plavce roku se závěrečným závodem a také soustředění Hořice 2014.

Díky,

Tým trenérů AQUA Poděbrady